Družstevní bydlení


Družstevní bydlení má v České republice více než 100letou tradici. V současné době evidujeme přes 8 000 aktivních bytových družstev. Podařilo se vytvořit plnohodnotnou alternativu k tradičnímu financování nákupu nemovitostí hypotečním úvěrem. Družstevní bydlení skýtá oproti hypotéce velké množství výhod a zároveň je to velmi jednoduchý a nenáročný proces. Bytové družstvo koupí Vámi vysněnou nemovitost, k níž máte výlučné právo užívání. Vy se stanete členem bytového družstva a uzavíráte smlouvu o nájmu k družstevní nemovitosti na dobu neurčitou. Součástí nájemného je splácení anuity na úvěr, který si družstvo pořídí na zakoupení nemovitosti. Převod do osobního vlastnictví je možný dle stanov bytového družstva za předpokladu úhrady zůstatku úvěru poskytnutého bytovému družstvu.

Proč družstevní bydlení ?

Díky vývoji cen nemovitostí za poslední roky se již stalo standardem, že klienti hledají schůdnější formu financování nákupu nemovitosti. Nabídka družstevního bydlení zahrnuje možnost vybrat si novostavbu nebo i starší nemovitost. Zároveň největší výhodou družstevního vlastnictví je možnost pořízení vysněného vlastního bydlení, a to bez hypotéky.

1. Nemusíte podstupovat žádost v bance spojenou se schvalováním prokazatelnosti vašich příjmů a mnoha dalších bankovních kritérií.

2. Postačí Vám 20 % z ceny nemovitosti.

3. Vysněný byt nebo rodinný dům si můžete pořídit kdekoli na území České republiky.

4. Členem bytového družstva se můžete stát v jakémkoliv věku.

5. Družstevníkem se může stát i cizinec bez ohledu na druh pobytu v ČR.

6. Nemovitost si můžete převést do osobního vlastnictví (v souladu se stanovami bytového družstva).

 

 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Odhad ceny nemovitosti ZDARMA

Spočítejte si orientační cenu vaší nemovitosti.

Spočítat ZDARMA